McDonald's Cup 2023

V úterý 18. 4. 2023 bylo v areálu SK Vojkovice odehráno okresní kolo fotbalového turnaje McDonald's Cupu. Jedná se o turnaj, který je určený pro výběry dětí základních škol. V tomto roce byla poprvé vyhlášena kategorie M, určená pro malotřídní školy, kdy mohou v jednom týmu hrát žáci od 1. až do 5. třídy. Díky tomu se turnaje mohl zúčastnit i výběr dětí z naší ZŠ Vojkovice.

Turnaj se hrál za účasti 9 týmů a díky skvělé podpoře nejen rodičů, ale i dětí ze ZŠ a MŠ Vojkovice, měl výbornou atmosféru. Naše fanynky a fanoušci si vyrobili barevné transparenty a po celou dobu svůj tým velmi hlasitě a srdnatě podporovali. Pro všechny účastníky bylo připraveno bohaté občerstvení, včetně sladkých palačinek. Některé týmy přijely kompletně složené z fotbalistů, a to bylo znát i na jejich výkonech. Na této koncepci turnaje je ale skvělé, že si fotbal mohly vyzkoušet i děti, které ho nehrají a nasazení některých z nich bylo o to zapálenější. Příkladem byl i náš tým, který byl z 50% složený z dětí, které k fotbalovému utkání nastoupily poprvé v životě. Velmi se nám líbil přístup kluků „fotbalistů“, kteří méně zkušeným kamarádům nevyčítali, že se jim něco nepovedlo. Naopak je maximálně podporovali a chválili za každý povedený zákrok. Patřili jsme také spíš mezi mladší výběry (v týmu jsme neměli ani jednoho páťáka). I přesto se tým Vojkovic umístil na skvělém 4. místě. K jejich výsledku jim gratulujeme a děkujeme za skvělou podporu fanoušků a učitelského sboru.

Poděkování patří také pořadatelům turnaje z SK Vojkovice. Předběžně jsme už domluveni, že by se tento turnaj v našem sportovním areálu mohl odehrát i příští rok a věříme, že se našemu týmu podaří posunout na medailové pozice. Tak hurá na trénink a vzkaz pro fanoušky: „My Vám ty medaile přivezeme, přátelé.“